Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Siedziba Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. Chodzież mieści się przy ul. Młyńskiej 3. Budynek administracji nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Do budynku prowadzą sześciostopniowe schody. Nie ma windy ani podjazdu dla wózków inwalidzkich.

Przy samym budynku wydzielono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Na budynku znajduje się domofon umożliwiający kontakt z sekretariatem jednostki.

W przypadku niemożności dotarcia interesanta, istnieje możliwość dojścia pracownika merytorycznego na parter lub przed budynek oraz obsługi interesanta w dogodny dla niego sposób.

Na parterze i 1 piętrze znajdują się toalety nie przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braill’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Nie ma możliwości skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Budynek  warsztat samochodowy/Dyspozytor mieści się w budynku C, do którego jest dostęp bez stopni i domofonu

Informacja dla użytkowników niepełnosprawnych

Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab lub SHIFT+TAB.

  • Linki – także te prowadzące do serwisów zewnętrznych – w zdecydowanej większości otwierają się w tym samym oknie. Dzięki temu użytkownik ma pełną kontrolę nad swoją przeglądarką.
  • Zadbano o odpowiedni kontrast tekstu do tła. Dzięki temu materiały osadzone na stronie są czytelne także dla osób słabiej widzących. Istnieje możliwość zmiany kontrastu strony za pomocą ikon aaAA
  • Osoby zamieszczające teksty na stronie dokładają starań, aby były one zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności,
  • Dokładamy starań by zdjęcia i grafiki w serwisie posiadały zdefiniowane alternatywne opisy, aby ich treść była zrozumiała dla osób niewidomych oraz osób które nie wyświetlają grafiki na przykład na urządzeniach mobilnych.
  • Strony witryny z łatwością można przeglądać na ekranach urządzeń mobilnych poprawnie wspierających wymienione standardy, takich jak palmtopy, telefony komórkowe
  • Całość serwisu oparta jest na stylach CSS.

KOORDYNATOR DO SPRAW DOSTĘPNOŚCI

Funkcję koordynatora do spraw dostępności w Miejskim Zakładzie Komunikacji Sp. z o.o. Chodzież pełni Karolina Habet-Limanówka tel. 67 28-10-183, e-mail: ksiegowosc@mzk.chodziez.pl

Comments are Closed